Historia

Kilka słów na temat historii  zespołu

Zespół THE eFF powstał w 2000 roku w Kańczudze z inicjatywy Pana Karola Fudali oraz jego synów Aleksandra i Mateusza. W niedługim czasie do zespołu dołączyli: Paweł Krupiński (przez 5 następnych lat klawiszowiec zespołu) oraz Agnieszka  Domka  (wokalistka do 2002 roku), a po kilku  miesiącach na gitarę Janusz Pieja (w zespole do 2005 roku). Skład zespołu przez kolejne lata ulegał zmianom. Dotyczyło to głównie wokalistek. Agnieszkę zastąpiła Magdalena Skawińska (od 2003 do 2004 roku), Magdę zaś Katarzyna Kubrak (od 2004 do 2005 roku). Wokalistką (od 2006 do 2011 roku) była Magdalena Kocój.

Obecnie w zespole pozostali nadal bracia: Mateusz (gitara basowa, saksofon, wokal) i Aleksander (perkusja), a od października 2005 roku do składu grupy dołączyli: Paweł  Pokrywka (klawisze, akordeon, wokal) oraz Marcin Goś (gitara solowa). W lutym 2012 roku nową wokalistką zespołu zostaje Ewa Siembida.

Zespół przez kolejne lata poprzez ciężką i wytężoną pracę wzbogacił się o nowe doświadczenia, jak również szeroki repertuar, dzięki któremu swoją muzyką bawi trzy pokolenia słuchaczy.